Jak jsem potkala Alenu

Alenu jsem potkala v roce 2009. Tenkrát jsem spolu venčily psy. Byla jednou z těch, kdo se mnou později drandily Stromovkou s Adamem v kočárku. Vyráběla se mnou kostýmy na jeho první maškarní a byla jednou z prvních, která věděla o tom, že založím Kidtown. Vlastně ho se mnou tak trochu rozjížděla. Přicházela s nápady, organizovala akce pro děti, šila masky a na Mikuláše s námi chodila za Anděla.

Sama ještě dítě neměla, vždy však naše kidtowní děti ochotně hlídala, nosila jim dárky a vymýšlela pro ně zábavu. V Olympijském parku Rio Lipno, kde jsme s Kidtownem provozovali dětský svět, s námi roztleskávala zábavu, i když jí zrovna nebylo do smíchu. Chvíli poté se šťastná přišla do Kidtownu pochlubit dvěma čárkami na těhotenském testu. Čekala Pavlíka.

Porod byl spíš peklo a kleště, kterými Pavlíka tahaly ven, způsobily, že jeho start do života nebyl úplně nejlepší. Výsledkem velmi komplikovaného porodu je nakonec naštěstí „jen“ paréza Pavlíkovy pravé paže. Nervy v rameni byly přerušeny a jeho pravá ruka byla zcela nepohyblivá. Vlastně jakoby ji ani neměl. Při operaci ve 4. měsíci lékaři Pavlíkovi ramenní nervy sešili, ovšem to, jestli ještě někdy bude Pavlík stoprocentně a normálně pravou rukou hýbat, je velkou neznámou. Byl to pro mě osobně i nás všechny v Kidtownu šok a s Alenou jsem to hluboce prožívali.

Alena s Pavlíkem cvičí Vojtovu metodu 4x denně, ale ani ta nedokáže procvičit celou ruku od lokte až ke konci prstů. A to by mohlo vést k totálnímu svalovému ochabení. Lékaři Aleně doporučily přístroj BTL 4610 plus professional, který pomocí elektrostimulace vysílá výboje do Pavlíkovy ručičky a tím procvičuje svaly, které by jinak zanikly. Pořízení tohoto přístroje vyjde na více než 20 tisíc Kč. Když jsem se o stroji dozvěděla, okamžitě jsem se rozhodla, že ho Aleně koupím. Stroj však není jediné, co Pavlíkovi pomůže a na následné rehabilitace mé finanční prostředky nestačí.

Proto jsem se rozhodla založit nadační fond Kidtown. Je to vlastně dalším logickým krokem aktivit hračkářství Kidtown, které nabízí hračky pro rozvoj dítěte. Tedy hračky, které mohou děti stimulovat a pomáhat s jejich vývojem. Prostřednictvím nadačního fondu bude šance pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují, ale z finančních důvodů je pro ně pomoc často nedostupná.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *