5. 4. 2018

Pavlík

Alenu jsem potkala v roce 2009. Tenkrát jsem spolu venčily psy. Byla jednou z těch, kdo se mnou později drandily Stromovkou s Adamem v kočárku. Vyráběla se mnou kostýmy na jeho první maškarní a byla jednou z prvních, kdo věděl, že založím Kidtown.cz s kamenným obchodem v ulici Uralská. Vlastně ho se mnou tak trochu rozjížděla. Přicházela s nápady, organizovala různé akce pro děti, šila masky a na Mikuláše s námi chodila za Anděla.

Sama ještě dítě neměla, vždy však naše kidtowní děti ochotně hlídala, nosila jim dárky a vymýšlela pro ně zábavu. V Olympijském parku Rio Lipno, kde jsme s Kidtownem provozovali dětský svět, s námi roztleskávala zábavu, i když jí zrovna nebylo do smíchu. Chvíli poté se šťastná přišla do Kidtownu pochlubit dvěma čárkami na těhotenském testu. Čekala Pavlíka.

Porod byl spíš peklo a kleště, kterými Pavlíka tahaly ven, způsobily, že jeho start do života nebyl úplně nejlepší. Výsledkem velmi komplikovaného porodu je nakonec naštěstí „jen“ paréza Pavlíkovy pravé paže. Nervy v rameni byly přerušeny a jeho pravá ruka byla zcela nepohyblivá. Vlastně jakoby ji ani neměl. Při operaci ve 4. měsíci lékaři Pavlíkovi ramenní nervy sešili, ovšem to, jestli ještě někdy bude Pavlík stoprocentně a normálně pravou rukou hýbat, je velkou neznámou. Byl to pro mě osobně i nás všechny v Kidtownu šok a s Alenou jsem to hluboce prožívali.

Alena s Pavlíkem cvičí Vojtovu metodu 4x denně, ale ani ta nedokáže procvičit celou ruku od lokte až ke konci prstů. A to by mohlo vést k totálnímu svalovému ochabení.

Lékaři Aleně doporučily přístroj BTL 4610 plus professional, který pomocí elektrostimulace vysílá výboje do Pavlíkovy ručičky a tím procvičuje svaly, které by jinak zanikly. Pořízení tohoto přístroje vyjde na více než 20 tisíc Kč. Když jsem se o stroji dozvěděla, okamžitě jsem se rozhodla, že ho Aleně koupím. Stroj však není jediné, co Pavlíkovi pomůže a na následné rehabilitace mé finanční prostředky nestačí.

Prostřednictvím nadačního fondu podporujeme aktivity, které pomáhají zlepšit Pavlíkův hendikep. Začátkem roku jsme poskytli peníze na pořízení přístroje BTL 4610 a držíme Aleně i Pavlíkovi palce, aby pomohl. A budeme dál pomáhat s financováním dalších možností, které pomohou.

Pokud budete chtít přispět na pomoc Pavlíkovi, zašelete peníze na transparentní účet 5150785379/0800. Uveďte, prosím, variabilní symbol 001.

Děkujeme, že pomáháte 🙂

Pavlík
BTL 4610 plus professional
Držák hrotů bodobé elektrody