Slovo zakladatelky

Jsem životní nadšenec a „odporná optimistka“, jak mne kdysi nazvala kamarádka. Téměř 20 let jsem se pohybovala v oblasti marketingu, reklamy a médií. Můj život se změnil s narozením syna Adámka. Z původního přesvědčení, že budu chvíli doma a poté budu konzultovat to, co umím, sešlo v momentě, kdy jsem zjistila, že bych nebyla paní svého času.

Protože jsem workoholik a snadno se nechám prací pohltit, bylo jasné, že musím vymyslet projekt, jehož přirozenou součástí bude i Adámek. Místo, díky kterému budu pracovat blízko domova, budu v kontaktu s lidmi a budu mít možnost propojovat komerční sektor s neziskovým. A tak jsem založila hračkářství Kidtown.cz, které má kamennou prodejnu v ulici Uralská. Rodiče v něm koupí nejen krásné hračky, ale najdou také dětský koutek a prostor pro organizování různých akcí či školení pro maminky.

S Kidtownem mi od začátku pomáhala kamarádka Alena, která přicházela se spoustou nápadů, děti ochotně hlídala, nosila jim dárky a vymýšlela pro ně zábavu. A když přišla s dvěma čárkami na těhotenském testu, měli jsem radost všichni. Čekala Pavlíka. Bohužel porod byl komplikovaný a kleště, kterými Pavlíka tahaly ven, mu způsobily tzv. parézu pravé paže. Nervy v rameni byly přerušeny a jeho pravá ruka byla zcela nepohyblivá. Nikdo přesně neví, jestli bude Pavlík pravou rukou někdy hýbat. Jistou naději mu ale dává přístroj, s kterým může procvičovat svaly, které by jinak zanikly. Ten je pro mou kamarádku ale finančně nedostupný. A to mě nakoplo.

Proto jsem se rozhodla založit nadační fond Kidtown. Je to vlastně dalším logickým krokem aktivit hračkářství Kidtown.cz, které nabízí hračky pro rozvoj dítěte. Tedy hračky, které mohou děti stimulovat a pomáhat s jejich vývojem. Prostřednictvím nadačního fondu bude šance pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují, ale z finančních důvodů je pro ně pomoc často nedostupná.

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *